Baza wiedzy

2024-06-11

Ciemne fronty w kuchni – czy warto je wybrać i jak je pielęgnować?

Po latach dominacji białych mebli nadeszła pora na to, by na salony – a w tym przypadku raczej do kuchni – wpuścić też fronty w ciemnych odcieniach. I choć niewątpliwie biel ma wiele zalet – szczególnie w niewielkich wnętrzach – to warto uwagą powędrować także w przeciwnym kierunku na palecie barw. Sprawdźmy, kiedy ciemne fronty w kuchniach sprawdzą się najlepiej i jak je pielęgnować, żeby wyglądały estetycznie.

2024-05-20

Piękno natury w Twoich wnętrzach. Jak drewniane meble, naturalne materiały i kolory ziemi tworzą klimat w domu?

Wpływ przyrody na nasz dobrostan jest nieoceniony, jednak współczesny styl życia często nas od niej oddala. Warto więc wprowadzać do wnętrz elementy nawiązujące do natury. Materiały takie jak drewno czy kamień, dużo roślinności, kolory ziemi czy duża ilość światła nie tylko tworzą klimat w pomieszczeniach, ale mogą też mieć kojący wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Sprawdźmy, jak wprowadzić naturę do wnętrz, czym jest koncepcja biophilic designu i dlaczego w ogóle warto otaczać się naturalnymi materiałami.

2024-03-19

Jak wygląda proces produkcji mebli na wymiar?

Meble na wymiar są projektowane i produkowane zgodnie z Twoim zamówieniem i dopasowane w 100% do wystroju wnętrz oraz dostępnej przestrzeni. Sprawdź, jakie są etapy produkcji takich mebli, począwszy od pierwszego spotkania z projektantem, po montaż ostatniej śrubki.

2024-01-23

Meble do sypialni – jak urządzić estetyczną i praktyczną przestrzeń do odpoczynku?

Sypialnia to wyjątkowe miejsce na planie każdego domu i mieszkania. Nie pełni funkcji reprezentacyjnej – jak pokój dzienny czy jadalnia, gdzie przyjmowani są goście – często nie jest nawet widoczna dla osób, które Cię odwiedzają. Nie oznacza to jednak, że jej wystrój jest bez znaczenia. Wręcz przeciwnie! Sypialnia to miejsce, które ma być w pełni Twoje. Pasować do Twojego stylu życia, potrzeb i poczucia estetyki. Pozwalać na odpoczynek i relaks. Jak urządzić sypialnię, która spełni te oczekiwania? Mamy na to sposób.