Aktualności

Kompleksowe wykończenie – przepis na spójne wnętrze. Podłogi, schody i drzwi w aranżacji domu

2023-08-31

Kompleksowe wykończenie – przepis na spójne wnętrze. Podłogi, schody i drzwi w aranżacji domu

Wyszukane dodatki, dzieła sztuki nowoczesnej, klasyki designu… To wszystko może decydować o charakterze wnętrza, jednak wymaga odpowiedniego tła. Wysokiej jakości elementy wykończeniowe, takie jak podłogi, schody czy drzwi, nadają mieszkaniom i domom spójności oraz klasy. Dają poczucie komfortu i luksusu. Kompleksowe wykończenia wnętrz, w których specjalizuje się nasza firma, to doskonały przepis na stworzenie harmonijnej i estetycznej przestrzeni dla Ciebie i Twojej rodziny.

Schody, drzwi, podłogi – wybór na lata

Urządzanie własnego mieszkania lub domu to czas wytężonej pracy i wielu formalności, których trzeba dopilnować. Jest to także moment, w którym spełniają się marzenia: nie tylko o własnej przestrzeni, ale również o miejscu odzwierciedlającym charakter, gust i poczucie estetyki jego mieszkańców. A te widoczne są nie tylko w dodatkach, ale przede wszystkim w jakości wykończenia i elementach trwałych, takich jak schody, drzwi czy podłogi.

Właściwy wybór może być najlepszą inwestycją we własne mieszkanie – zwłaszcza że jest to inwestycja na długie lata. Jak go dokonać? Najlepszym rozwiązaniem będzie współpraca z zaufaną i doświadczoną firmą, oferującą indywidualne, kompleksowe aranżacje wnętrz. Taką firmą jak Poldar.

Inspiracja płynąca ze świata

Wydaje się, że przez ostatnie dekady w polskich mieszkaniach i domach bardziej ceniono dodatki, niż stałe elementy wnętrz. Podłoga mogła zostać zakryta wykładziną, na drzwiach wieszano plakaty. Schody pełniły wyłącznie funkcję użytkową, a w sytuacji, gdy traciły swój pierwotny wygląd, zakrywano je dywanami lub dywanikami. Całe szczęście, w Polsce coraz częściej docenia się szlachetną jakość wykończenia.

Inspiracji, która popycha nas w kierunku wysokiej jakości, można doszukiwać się we francuskich i skandynawskich wnętrzach. To właśnie tam od dekad bardzo wysoko ceni się starannie wykonaną stolarkę. Podłogi zachwycają najlepszą jakością materiałów i wysokimi, eleganckimi listwami. Drzwi ozdabiane są ponadczasowymi frezami. Schody utrzymane są w dobrym, minimalistycznym lub subtelnie zdobionym stylu. Wszystko doskonale ze sobą współgra i tworzy idealną podstawę do dalszej aranżacji – bez względu na to, czy w mieszkaniu króluje prostota czy barokowy przepych.

Jak zachować spójność przy wykańczaniu mieszkania?

We współczesnej architekturze wnętrz odchodzi się od wielu reguł. Jedna pozostaje jednak niezmienna – podstawowe elementy wykończeniowe powinny ze sobą współgrać. Podłogi, drzwi i schody nie mogą być wybierane na zasadzie przypadku czy chwilowej promocji w markecie budowlanym. To prosty przepis na chaos i marny efekt końcowy.

Kompleksowe wykończenie przez profesjonalistów – obejmujący staranny wybór materiałów, kolorów, faktur i form – to gwarancja ponadczasowego, eleganckiego wnętrza, które zachowa swoją klasę przez wiele lat. Oto zasady, którymi kierujemy się w większości projektów:

Drzwi, schody i podłogi nie muszą być wykonane z tego samego materiału, ale zawsze muszą do siebie pasować. Podobna faktura, odcień, korespondujące ze sobą detale – elementy wspólne często bywają nieoczywiste. Jeżeli decydujemy się na szczotkowany parkiet, stawiamy na białe drzwi. Podłogi z polerowanego betonu połączymy ze stalowymi schodami i drzwiami z chromowanymi detalami.

Wybierając podłogę, drzwi i schody, należy określić styl, w jakim urządzone będzie wnętrze. Nie ma konieczności, aby planować wszystko w najdrobniejszych detalach, warto jednak zdecydować, czy mieszkanie lub dom ma mieć charakter klasyczny – wówczas stawiamy na rodzime gatunki drewna i tradycyjne form – nowoczesny – w którym świetnie sprawdzą się schody dywanowe lub szklane – loftowy – pełen surowych materiałów, cegły, betonu i stali – lub inny.

Poldar specjalizuje się w kompleksowym wykańczaniu mieszkań, domów i obiektów publicznych. Dbamy o spójność oraz najwyższą jakość wykonania wszystkich elementów architektury wnętrz. Zapoznaj się z naszymi dotychczasowymi realizacjami i przekonaj się, jak spełniamy marzenia naszych klientów.