Aktualności

Czy warto inwestować w dobre meble biurowe i czy aranżacja przestrzeni ma znaczenie?

2020-07-29

Czy warto inwestować w dobre meble biurowe i czy aranżacja przestrzeni ma znaczenie?

Zarówno lokalizacja biura, jak i wystrój wnętrz wpływają na identyfikację pracowników z miejscem pracy, ogólną atmosferę oraz zachowania i wartości osób pracujących w danej firmie.

Meble biurowe Częstochowa 

Biuro to nie tylko miejsce pracy – to także wizytówka firmy. Aranżacja przestrzeni ma wpływ na efektywność, motywację oraz zaangażowanie pracowników, renomę firmy jako pracodawcy, autorytet w oczach klientów i kontrahentów czy nawet sukcesy biznesowe. Sprawdź, jak aranżacja wnętrz wpływa na pracowników i czy warto inwestować w dobre meble biurowe.

Jak aranżacja biura wpływa na pracowników?

Zarówno lokalizacja biura, jak i wystrój wnętrz wpływają na identyfikację pracowników z miejscem pracy, ogólną atmosferę oraz zachowania i wartości osób pracujących w danej firmie. Nie są to oczywiście jedyne czynniki warunkujące kulturę organizacji, jednak tworząc ciekawą, funkcjonalną i ergonomiczną przestrzeń, stwarzasz warunki do twórczej i efektywnej pracy (a co za tym idzie, zwiększasz szanse swojej firmy na sukces).

Wyobraź sobie, że pracujesz w biurze, w którym:

 • jest duszno i ciasno,
 • monitor ustawiony jest tak, że ciągle odbijają się w nim promienie słońca lub światło lampy,
 • brakuje naturalnego światła i nie ma w ogóle zieleni,
 • krzesła są niewygodne i niedopasowane do wysokości biurek oraz Twoich rozmiarów, w związku z czym bolą Cię plecy i ręce,
 • regały i szafki na dokumenty są za ciasne i trudno dostępne,
 • żeby dostać się do toalety, musisz przecisnąć się między biurkami kolegów i koleżanek,
 • w kuchni ciągle brakuje krzeseł,
 • nad Twoją głową dmucha wentylator,
 • jest głośno, m.in. dlatego, że tuż obok Twojego biurka stoi duża drukarka
 • brakuje miejsc, w których możesz się skupić,
 • nie ma strefy relaksu,
 • żeby dostać się do kolegi, z którym współpracujesz, musisz przejść przez cały open space.

Czy w takiej przestrzeni łatwo być kreatywnym, wydajnym i skoncentrowanym? Zdecydowanie nie. A przecież czynników, które wpływają na zadowolenie i efektywność pracowników jest znacznie więcej niż te wymienione powyżej. Między innymi dlatego warto przyłożyć szczególną uwagę do aranżacji wnętrz i wyboru mebli biurowych.

Dobra aranżacja biura, czyli jaka?

Dobrze zaaranżowane biuro to takie, w którym optymalnie wykorzystano dostępną przestrzeń po to, by stworzyć miejsce maksymalnie funkcjonalne i odpowiadające na potrzeby pracowników. Nowocześnie zaaranżowana przestrzeń nie tylko wygląda dobrze, ale też jest dopasowana do struktury organizacji oraz obowiązujących w niej zasad i wyznawanych wartości, a także specyfikacji firmy i zachodzących w niej procesów.

Podczas aranżacji biura należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby oraz wymagania użytkowników danej przestrzeni, a także maksymalnie wykorzystać potencjał danego miejsca. Przestrzeń powinna być zaaranżowana tak, by umożliwiała swobodną komunikację i pomagała zwiększać wydajność pracowników.

Oczywiście biuro powinno być także urządzone ze smakiem – być estetyczne, przytulne i takie, w którym po prostu chce się przebywać. Musi pomagać w koncentracji, ale też uwalniać potencjał tkwiący w pracownikach. I co najważniejsze – musi być wygodne. Mowa nie tylko o zagospodarowaniu przestrzeni, aranżacji sal konferencyjnych, open space’u czy stref relaksu. Pracownicy muszą mieć dostęp przede wszystkim do komfortowych krzeseł, na których będą mogli siedzieć wygodnie przez kilka godzin dziennie, a także ergonomicznych biurek i innych mebli biurowych. Wszystko to ma umożliwiać im wygodną i szybką pracę oraz łatwy dostęp do dokumentów czy urządzeń biurowych.

Na co możesz liczyć, nawiązując współpracę z firmą zajmującą się aranżacją wnętrz i produkcją mebli na wymiar?

Aranżacja przestrzeni biurowych to coś więcej niż wypełnienie pustych wnętrz meblami. Współpracując z profesjonalną firmą meblarką i projektową, możesz liczyć m.in. na:

 • doradztwo podczas przygotowywania tzw. space planu (inaczej mówiąc, podczas tworzenia koncepcji biura),
 • opracowanie szczegółowego projektu docelowego,
 • projekt oraz wykonanie ergonomicznych, funkcjonalnych mebli biurowych,
 • rzetelną analizę i wybór materiałów, z których zostaną zbudowane meble i inne elementy aranżacji wnętrz,
 • nadzór nad pracami podwykonawców,
 • efektywne prace wykończeniowe i dekoracyjne.

Współpraca z profesjonalnymi projektantami pozwoli Ci zaaranżować funkcjonalną, ergonomiczną, designerską przestrzeń – taką, w której pracownicy będą przebywać z ochotą. Dzięki temu, że zapewnisz im najwyższy komfort, wzmocnisz swój wizerunek jako dobrego pracodawcy, który przyciąga najlepszych specjalistów w swojej branży.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszego biura, gdzie przedstawimy projekty i zdjęcia realizacji mebli biurowych w Częstochowie.