Aktualności

Eksluzywne meble do Twojego domu

2020-08-20

Eksluzywne meble do Twojego domu

Meble klasy premium powinny być luksusowe nie tylko z nazwy. Musi wyróżniać je niepowtarzalny design, najwyższa jakość wykorzystanych materiałów, trwałe, solidne wykonanie i unikatowe detale.

Czym powinny charakteryzować się meble klasy premium?

Meble klasy premium powinny być luksusowe nie tylko z nazwy. Musi wyróżniać je niepowtarzalny design, najwyższa jakość wykorzystanych materiałów, trwałe, solidne wykonanie i unikatowe detale. To, co w luksusowych meblach na zamówienie jest najważniejsze, to ich dopasowanie do potrzeb, gustu i upodobań przyszłych użytkowników. Sprawdź, czym powinny charakteryzować się meble klasy premium.

Naturalne, szlachetne materiały

Luksusowe meble klasy premium powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Najczęściej są to surowce naturalne, takie jak skóra, drewno, szkło, a także stal nierdzewna czy wysokiej jakości tkaniny. Do produkcji luksusowych mebli zwykle nie wykorzystuje się skór syntetycznych, sklejki, płyt wiórowych czy tworzyw sztucznych, choć zdarzają się materiały wysokiej jakości, które wplata się do projektów po to, by zyskać pożądany design.

Niepowtarzalny design

Wyróżnikiem luksusowych mebli jest ich niepowtarzalność lub dostępność niewielkiej liczby takich samych modeli. Meble premium nie są produkowane na szeroką skalę – powstają na indywidualne zamówienie klientów lub w krótkich seriach. Wszystko po to, by uniknąć powielania schematów, zapewnić niepowtarzalność stylu i dopasować meble do potrzeb klientów oraz wystroju wnętrz.

Diabeł tkwi w szczegółach – istotne detale

Jeśli mebel na pierwszy rzut oka wygląda na luksusowy, jednak po bliższym przyjrzeniu się detalom okazuje się, że spod guzików wystają nitki, ściegi są luźne, zawias w szafce nie działa płynnie, szuflada lekko opada, a oparcie fotela jest luźne, trudno mówić o klasie premium. Każdy detal w luksusowych meblach musi być dopieszczony tak, by produkt zyskał w Twoich oczach jeszcze więcej po bliższym zapoznaniu się z nim.

Niektórzy uważają, że takie detale nie mają znaczenia – my jednak wierzymy, że to, czego nie widać na pierwszy rzut oka przesądza o jakości mebli.

Najwyższa trwałość i jakość wykonania

Podczas projektowania i produkcji luksusowych mebli na zamówienia nie może być mowy o bylejakości. Meble klasy premium muszą przetrwać długie lata i zachować pierwotny wygląd oraz funkcjonalność lub nawet z czasem zyskać jeszcze więcej stylu i uroku.

Luksusowe meble na zamówienie wykonuje się z najwyższej jakości materiałów, poświęcając dużo czasu na ich zaprojektowanie i stworzenie. Zarówno projektanci, jak i rzemieślnicy muszą zwracać uwagę na najdrobniejsze detale.

Projekt szyty na miarę

Meble tworzone na zamówienie są doskonale dopasowane do przestrzeni, w której mają stanąć, a także do potrzeb ich użytkowników. Podczas tworzenia projektu dobiera się takie surowce, tkaniny, kształt, wysokość i technologie, które będą dopasowane do przyzwyczajeń oraz gustów ich użytkowników. Dotyczy to zarówno mebli na zamówienie do biur czy przestrzeni publicznych, jak i do mieszkań i domów (kuchni, sypialni czy salonów).

Projektanci luksusowych mebli na zamówienie powinni sprostać oczekiwaniom zarówno tych klientów, którzy mają sprecyzowane potrzeby i gust, jak i tych, którzy dopiero poszukują pomysłu na wystrój wnętrz. Powinni doradzić nie tylko w zakresie wyglądu mebli, ale także, a może przede wszystkim, w zakresie ich funkcjonalności czy doboru materiałów.

Zapraszamy serdecznie do naszego biura. POLDAR – Producent mebli premium Częstochowa.